Obszar chroniony

Nasza Jednostka wchodzi w strukturę organizacyjną Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach.

Podstawowy teren działania obejmuje obszar gminy Andrychów i gminy Wieprz. Ponadto podejmujemy również interwencje na terenie całego powiatu wadowickiego oraz sąsiednich (oświęcimskiego, bielskiego i żywieckiego).

W ramach porozumienia o wzajemnej pomocy pomiędzy Komendami Powiatowymi PSP w Wadowicach i Oświęcimiu, obszar chroniony przez naszą Jednostkę został powiększony o miasto Kęty i miejscowości: Bulowice, Witkowice i Nową Wieś z gminy Kęty oraz miejscowość Głębowice z gminy Osiek.

W dniu 21 marca 2011r. zawarte zostało porozumienie o wzajemnej pomocy pomiędzy Komendantem Powiatowym PSP w Wadowicach i Komendantem Miejskim PSP w Bielsku-Białej, w ramach którego obszar chroniony przez JRG Andrychów poszerzony został o miejscowość Czaniec oraz przysiółek Porąbki – Wielka Puszcza.

Podczas większych zagrożeń nasze zastępy dysponowane są na teren całego kraju (np.: 1992r. – pożar lasów w Kuźni Raciborskiej, 2002r. – pożar w Rafinerii Trzebinia, 2003r. – pożar hurtowni chemikaliów w Szczyglicach koło Krakowa, pożar kompleksu handlowego Gigant w Krakowie, 2010r. – powódź Tarnów, Tarnobrzeg, Włocławek).

Powierzchnia podstawowego obszaru chronionego (gm. Andrychów i gm. Wieprz) wynosi 186,91 km2 (28 % powierzchni powiatu wadowickiego). Zamieszkuje ją 56,5 tys. mieszkańców (36 % ludności powiatu wadowickiego).

 

One Response to Obszar chroniony

  1. Pingback: Rekordowy rok « JRG Andrychów

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: